Eğitim Hayatı

 

Ertuğrul Kıraç, 1986'da İstanbul'da doğdu. Çocukluğu ve orta eğitim yılları hala ikamet etmekte olduğu İstanbul-Bahçelievler'de geçti. Lise eğitimini Bakırköy-Ataköy Cumhuriyet Lisesi'nde aldı. Ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik(İngilizce) Bölümü'nü bitirip aynı bölümünde Yıldız Teknik Üniversitesi'nde master eğitimini tamamladı. Şuan Gedik Üniversitesi Savunma Teknolojileri Doktora tez dönemi öğrencisidir.

Aynı zamanada İstanbul Aydın Üniversites Yazılım Mühendisiği(İngilizce) okumaktadır.

Lisans eğitimi boyunca Atom ve Molekül Fiziği Anabilimdalı üzerine çalıştı. Bu alanda akademik çalışmalarda bulundu ve bu çalışmalarını kongreler ile çalıştaylarda sundu. Master tezini yine Atom ve Molekül Fiziği alanında yaptı. Ayrıca Master süresince Fizik ve Elekronik ile iç içe giren Metamalzemeler üzerine araştırmalarda bulundu ve sunumlar gerçekleştirdi.

Doktora eğitimi sırasında Robotik Yazılım ve Otonom İnsansız Hava Aracı üzerinde çalışmaktadır.
 

Yazılım Hayatına Giriş

 

Lisans eğitiminin ilk yılında aldığı Java dersleriyle yazılım dünyasına 'Merhaba' dedi ve kod yazmanın farklılığını yaşadı. Böylece Fizik alanıyla birlikte ilgisini çeken yazılım hayatının macerası da başlamış oldu. Bu süreçte sıfırdan başlayıp ilk basamak olarak Microsoft İşletmenlik Sertifikası'nı aldı. Java programlama diliyle, eğitimi sırasında proje olarak birkaç oyun geliştirdi.

Daha sonra yazılım dünyasının güncel gelişmelerini yakından takip ederek nesne tabanlı C# programlama diline merak sardı. Bu alanda birçok yerli-yabancı kaynak taradı. Yazılımdaki bilgisini bu alanda geliştirmek üzere eğitimlerini tamamlayarak Programlama Teknikleri (C++,C#), Nesneye Yönelik Programlama (Object-Oriented Programming), Veritabanı (MS SQL 2008,Acsess 2010), Web Programlama (Visual Studio 2010 .net framework 4.5, MsSQL), Web Tasarım (Adobe Photoshop-Fireworks-Dreamweaver) Sertifikalarını aldı. Yazılım eğitimi sırasında irili ufaklı birçok proje geliştirdi.Eğitim ve gayretiyle çalışma dünyasına yelken açtı.


İş Hayatı

 

Kurumsal firmların ar-ge departmanlarında yazılım uzmanı olarak görev aldı(Spintek AŞ., Mobilera AŞ ve Soft Bilgi İşlem AŞ) ve halen özel bir firmanın ar-ge departmanında çalışmaktadır.

 

 

Reklam

Kategoriler

Hakkımda

Ertuğrul Kıraç,1986'da İstanbul'da doğdu. B.evler'de yaşamaktadır.
Daha fazlası

En Çok Okunanlar

En Son Eklenenler

  • Sending SMS with Sixfab 3G/4G Base Hat
    Sixfab 3G/4G Base Hat ile sms gönderimi nasıl yapılır, raspberry pi için gerekli python kodları bunlara bakacağız....
  • Mission Commands
    This article describes the mission commands that are supported by Copter, Plane and Rover when switched into Auto mode....
  • Mavlink Görev Komutları
    Bu makale, Otomatik moda geçildiğinde Copter, Plane ve Rover tarafından desteklenen görev komutlarını açıklamaktadır....